Perspektywa pójścia do przedszkola jest bardzo ekscytująca zarówno dla przyszłego przedszkolaka, jak i dla jego rodziców. Warto zadbać o dobry start Twojego dziecka, aby szybko zaaklimatyzowało się w nowym miejscu i z chęcią zdobywało wiedzę. Z pewnością przyda Ci się solidna i kolorowa wyprawka! Czy wiesz już, co powinno się w niej znaleźć, aby była praktyczna i nie zawierała zbędnych przedszkolakowi rzeczy? W naszym sklepie znajdziesz wyprawkę do przedszkola dla każdego malucha. 

Wyprawka dla przedszkolaka – co kupić?

Przedszkolakowi przyda się dobrze wyprofilowany plecak z grafiką nawiązującą do ulubionej bajki lub zwierzaka. Warto zwracać uwagę na jakość takich produktów, ponieważ źle dobrany plecak może przyczynić się do rozwoju poważnych wad postawy. Na tym etapie edukacji wystarczy zwykły plecak na szelkach, ponieważ Twoje dziecko nie będzie w nim nosiło wielu książek czy zeszytów. Niemniej jednak powinny być one regulowane, aby móc dopasować je do wzrostu Twojego dziecka. Najlepiej wybrać materiał, który łatwo wyczyścić. Dzieci potrafią ubrudzić się w mgnieniu oka dlatego dobrze, abyś po każdej przygodzie mogła doprowadzić plecak Twojej pociechy do porządku. Powinien być również wytrzymały. Wyobraźnia dzieci nie zna przecież granic, o czym doskonale wiedzą wszyscy rodzice. Natomiast jako pierwszy plecak szkolny, warto rozważyć ten na kółkach, dzięki czemu odciążysz plecy młodego ucznia.

Artykuły do pisania i rysowania

Piórnik, kredki, flamastry czy kolorowe długopisy to niezbędne wyposażenie przyszłego ucznia, jakim kiedyś zostanie przedszkolak. Przybory w ulubionych kolorach i z ulubionymi bohaterami, zachęcą do nauki czytania, pisania i liczenia. Te umiejętności z pewnością przydadzą się podczas pierwszych lekcji w szkole. Kolorowe przybory będą kojarzyły się Twojemu dziecku z czymś miłym, a jak zapewne wiesz, nauka poprzez zabawę jest w wieku przedszkolnym najskuteczniejsza. Artykuły papiernicze mogą przydać się podczas zajęć plastycznych, rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię. Kształtują również manualne umiejętności już od najmłodszych lat.

Co wchodzi jeszcze w skład podstawowej wyprawki dla przedszkolaka? Warto wybrać piórnik z różnymi przegrodami, dzięki czemu Twoje dziecko będzie miało wszystko, czego potrzebuje w zasięgu ręki. Co więcej, taki sposób przechowywania przyborów ułatwi ich porządkowanie po użyciu. Dziecko nauczy się segregowania, porządków oraz troski o własne akcesoria.

Jaka wyprawka do przedszkola dla 5-latka?

Obecnie bardzo popularne są zestawy: plecak, piórnik oraz opcjonalnie worek na buty. Wybierz zestaw razem z dzieckiem. Z pewnością nie będzie mogło doczekać się pierwszego dnia w przedszkolu! Jeżeli Twój pięciolatek ma starsze rodzeństwo, które już chodzi do szkoły – sprawdź, z jakich przyborów korzystali wcześniej. Jak zapewne wiesz, dzieci w tym wieku uwielbiają naśladować starszych, dlatego przyszły przedszkolak z pewnością ucieszy się, że ma ten sam piórnik lub plecak, co starszy brat czy siostra.

Dzieciom nie zawsze smakuje jedzenie przygotowane przez obce osoby. Szczególnie na początku Twoja pociecha może czuć się zagubiona i zdezorientowana w nowym miejscu, a przez to niezbyt chętna do jedzenia przedszkolnych posiłków. Dlatego warto zaopatrzyć dziecko w śniadaniówkę oraz bidon. Do pojemnika włóż ulubione kanapki i owoce. Nie zapomnij też o słodkiej przekąsce. Będziesz mieć pewność, że nawet jeżeli nie przypadnie mu do gustu przedszkolne jedzenie, to jest szansa, że sięgnie po domowe śniadanie. W bidon możesz nalać ulubioną herbatkę Twojego dziecka lub inny napój. Termos to także dobry sposób, aby wyrobić nawyk regularnego picia wody. Jak wszyscy doskonale wiemy, pewne przyzwyczajenia warto wyrabiać już od najmłodszych lat.

Wyprawkę Twojego przedszkolaka warto też uzupełnić o worek na buty (większość placówek wymaga, aby dzieci miały buty na zmianę) oraz ulubionego misia lub lalkę. Tak wyposażony malec z pewnością z odwagą ruszy na podbój świata i spotkanie z nowymi koleżankami i kolegami.