Wybór torby, w której dzieci będą nosiły podręczniki, zeszyty i inne przybory do szkoły jest bardzo ważny. Jak wiadomo, dzieci niejednokrotnie muszą dźwigać na plecach całkiem sporo kilogramów. Dlatego ważne jest to, aby dobrać plecak, który będzie wystarczająco pojemny i zarazem bezpieczny dla kręgosłupa. Część rodziców decyduje się na zakup tornistra. Posiada on charakterystyczny, sztywny tył, który pomaga zachować właściwą postawę ciała. 

Tornister Panda

Bardzo ciekawą propozycją jest tornister Panda firmy Paso. Jest on adresowany do różnych grup wiekowych. Tornister zawiera obszerną komorę z przedziałem, a także zapinaną kieszeń na przodzie. Ponadto po bokach znajdują się dwie kieszenie. Ma on także niezwykle ergonomicznie ukształtowane i sztywne plecy oraz wygodne szelki. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, tornister posiada także elementy odblaskowe. 

Dodatkowo w zestawie znajduje się piórnik z pełnym wyposażeniem. W środku znajduje się ołówek, długopis, 9 kredek, 7 pisaków, linijka, gumka, temperówka i ekierka. Dołączony jest także worek na buty lub strój sportowy. 

Tornister dla chłopca Football

Dla chłopców świetnie sprawdzi się tornister Football. Także posiada on obszerną komorę i zapinaną kieszeń na przedzie. Usztywnione plecy zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Duże znaczenie ma także usztywniany spód. To świetny wybór tornistra dla pierwoszklasisty, jeśli nasze dziecko interesuje się sportem lub piłką nożną.

W plecaku z łatwością zmieszczą się wszystkie potrzebne rzeczy – podręczniki, ćwiczenia, zeszyty i inne przybory. Chłopcom z pewnością przypadnie do gustu design z piłką nożną, ale główną zaleta plecaka jest przede wszystkim jego ergonomiczny kształt oraz odporność na przemakanie. Elementy odblaskowe zapewnią Twojemu dziecku bezpieczeństwo na drodze, a kieszenie zapinane na zamek zminimalizują ryzyko, że coś wypadnie z plecaka w trakcie drogi do szkoły.

Tornister Minnie

Kolejną propozycją jest tornister Minnie. Podobnie jak wcześniej omawiany model, oprócz plecaka w ofercie znajduje się piórnik i worek. Tornister jest bardzo pojemny i wygodny. Na przodzie znajduje się zapinana kieszeń, a z boku kieszonka z siatki i druga, którą zapina się na zamek. 

W zestawie znajduje się zapinany piórnik, a także worek ze ściągaczem, który można nosić na plecach lub ramieniu. Cały komplet prezentuje się bardzo ciekawie i z pewnością spodoba się małym księżniczkom. 

Tornister NASA

Dla małych miłośników kosmosu z pewnością świetnym rozwiązaniem będzie tornister NASA. Posiada on  pojemną komorę i ergonomiczne usztywnienie pleców. W zestawie jest także piórnik oraz worek. 

Dużą zaletą jest nieprzemakalność tornistra oraz elementy odblaskowe, które zapewniają dobrą widoczność. To szczególnie ważne, jeśli droga do szkoły nie jest dobrze oświetlona. Tornister posiada wyprofilowane szelki i usztywniane plecy, dzięki czemu ciężar jest prawidłowo rozłożony i nie obciąża nadmiernie jednej strony kręgosłupa.

Tornister szkolny Horses zestaw 7 elementowy

Na pierwsze miejsce w naszym rankingu zasługuje zestaw szkolny Horses składający się z: tornistra, piórnika, worka, bidonu, śniadaniówki, notesu oraz torby sportowej. Dzięki niemu dziecko będzie w pełni przygotowane na nowy rok szkolny!  Na uwagę zasługuje obszerność plecaka. W głównej komorze znajdują się przegrody, które ułatwią utrzymanie porządku. Na dodatek po bokach umieszczono kieszonki zapinane na zamek, a także siatkę na napój. Usztywniane dno i plecy pomagają  utrzymać właściwą postawę ciała, a miękkie, regulowane szelki oraz ergonomiczny kształt ułatwiają rozłożenie ciężaru tornistra.

Szata graficzna zestawu Horses nie jest krzykliwa (dominuje szary i różowy), dzięki czemu istnieje większa szansa na to, że tornister nie znudzi się dziecku za szybko. Jeśli szukasz funkcjonalnego tornistra szkolnego, to nasza propozycja nr 1 z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania.  Dużym atutem jest bogato wyposażony piórnik. Dziecko znajdzie w nim wszystko, czego potrzebuje: linijkę, długopisy, kredki czy gumkę do mazania. Bogate wyposażenie sprawia, że jest to idealny tornister dla pierwszoklasisty.