Kiedy Twoje dziecko wybiera się do szkoły, to niezależnie od jego wieku, tak samo martwisz się o jego przyszłe wyniki w nauce oraz to, jak poradzi sobie wśród rówieśników. Rolą rodzica jest jak najlepsze przygotowanie ucznia do obowiązków szkolnych oraz wyposażenie go w niezbędne akcesoria. Na tzw. wyprawkę składa się wiele rzeczy – tornister, zeszyty, książki, worek na buty, lunch box, a także całe mnóstwo drobnych przyborów, które trzymane są w piórniku. Pomaga on utrzymać je w porządku, tak aby potem łatwiej było wszystkie odnaleźć.

Starszym dzieciom polecane są piórniki jednokomorowe np. w typie saszetki. Wtedy nie trzeba wkładać pojedynczych rzeczy do odpowiednich przegródek. W tego typu wariantach łatwiej o większy bałagan i nie raz oprócz tego, co faktycznie potrzebne lądują tam także różnego rodzaju śmieci. Dlatego dobrą opcją dla mniejszych dzieci są warianty rozkładane – czyli takie posiadające kilka komór, a szczególnie piórniki z trzema przegródkami.

Dlaczego aż trzy?

Piórnik z trzema przegródkami zaprojektowany jest tak, aby na pewno nic z jego środka nie wyleciało. Dzieje się tak, ponieważ każda ścianka posiada odpowiednią ilość gumek, które mają za zadanie utrzymać nasze przyrządy w odpowiedniej pozycji. Jest ich na tyle dużo i rozmieszczone są w taki sposób, aby utrzymały przedmioty o naprawdę różnych kształtach.

Zadaniem piórnika trzykomorowego jest przede wszystkim to, aby Twoje dziecko nauczyło się dobrego organizowania swojego miejsca pracy. Pozwoli to na szybkie zlokalizowanie potrzebnych przyborów. Taka nauka przede wszystkim zaprocentuje na przyszłość, a w danym momencie może się okazać naprawdę świetną zabawą, która dodatkowo odstresuje malucha przed zbliżającą się szkołą.

Dlatego właśnie im więcej komór w piórniku, tym więcej miejsca na nowe sprzęty. Trzy przegrody ułatwią podział wyposażenia na różne kategorie. W jednej znaleźć się mogą długopisy, ołówki i gumki – czyli wszystko, co najważniejsze do pisania. W drugiej kredki czy flamastry, a w trzeciej linijki, cyrkle itp. Dzięki temu każda kieszeń przyda się na inną lekcję, a co za tym idzie, nie będzie trzeba od razu otwierać ich wszystkich.

Piórnik z trzema przegródkami – postaw na wygodę

Co wybrać, kiedy już zdecydowaliśmy się na rozkładany wariant? Piórnik trzykomorowy dla dziewczynek powinien być zachowany w pastelowych tonacjach. A więc róże, błękity czy fiolety sprawdzą się doskonale. Dla chłopca warto wybrać coś ciemniejszego – jak czernie, granaty lub brązy. To już w końcu mali mężczyźni! Najbardziej jednak ucieszysz dziecko, jeżeli wybierzesz model z jego ulubioną postacią z bajki. Do wyboru są też bardziej uniwersalne motywy, takie jak słodkie pieski czy kotki lub gwiezdne galaktyki z kosmitami dla chłopców. Warto też pamiętać, że w piórnikach wielokomorowych często stosuje się specjalne zabezpieczenia dla nadruków, dzięki czemu z czasem nie ścierają się ani nie blakną. To również dobry powód, by zakupić właśnie ten rodzaj piórnika.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele piórników trójkomorowych dla dziewczynek. Wszystkie stworzone zostały przez markę Paso – uznanego i co ważne polskiego producenta artykułów szkolnych. Kupując u nas, wspierasz więc także rodzimą gospodarkę. Firma istnieje na rynku już od ponad 35 lat i tworzy swoje produkty z wykorzystaniem licencji m.in. od Disneya, Barbie i Marvela, dzięki czemu na jej produktach znajdziesz wszystkich ulubieńców swoich dzieci. Są to na przykład księżniczki z Krainy Lodu czy Myszka Minnie. Piórnik trzykomorowy chłopięcy może być ozdobiony superbohaterami, występującymi w popularnych komiksach.  Wszystkie piórniki produkowane są w tym samym dobrze funkcjonującym rozmiarze (11x19cm), a ich szczegóły takie jak zamki, uchwyty, wnętrze, gumki, ścianki komór stanowią spójną całość. Ta stylowa ozdoba jest bezpiecznym narzędziem, a również i ciekawą zabawką w rękach Twojej pociechy. W naszym asortymencie znajdziesz również piórniki trzykomorowe bez wyposażenia, dzięki temu będziesz mógł samemu wybrać przybory takie jak kredki, pisaki czy długopisy. Dziecko na pewno ucieszy się z dodatków, które odzwierciedlać będą jego upodobania.

Bo jakość to podstawa!

Produkty dostępne w naszym sklepie wykonywane są z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, a materiał przeznaczony do ich produkcji charakteryzuje się wysoką jakością i odpornością na zniszczenia. Będą one mogły posłużyć Twojemu dziecku przez kilka lat. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że mniejsze dzieci nie są w stanie dbać o swoje rzeczy tak, jak osoby dorosłe. Piórnik trzykomorowy to przedmiot, który będzie używany prawie codziennie i nie tylko w szkole, ale również i poza nią. Sprawdź szeroki asortyment i wybierz model, który będzie najbardziej odpowiadał Twojemu dziecku.